Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Brzeźnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 23.08.2023

Policjanci wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo, m.in. wobec nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się policjant z Posterunku Policji w Brzeźnicy, który po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego fiatem, który stwarzał realne zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (21.08.2023), około godziny 19:25 w Zatorze na ulicy Kongresowej. Policjant, który właśnie wracał z wakacji do domu zauważył, jak jadący przed nim kierowca fiata, porusza się po drodze tak zwanym „zygzakiem”. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierujący może być pod działaniem alkoholu, funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy fiata, odebrał mu kluczyki od samochodu i powiadomił najbliższą jednostkę Policji. Jak się później okazało, 49-latek, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był kompletnie pijany, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo w samochodzie przewoził pasażerkę, którą naraził na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, teraz odpowie przed Sądem za czyn z art. 178a §1 kk, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji.

Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić najbliższą jednostkę policji — również  anonimowo, dzwoniąc pod 112. 

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony