Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał kierowcę, który miał 3,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 24.08.2023

Policjant będąc na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał też dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany do odbycia kary aresztu. Dzięki szybkiej reakcji łomżyńskiego policjanta, niebezpieczna jazda ulicami Konarzyc została przerwana.

W środę, 23 sierpnia 2023 r. przed godziną 18.00 w Konarzycach, uwagę będącego na wolnym policjanta z łomżyńskiej patrolówki zwrócił pojazd poruszający się całą szerokością jezdni. Kierowca zwalniał i przyspieszał bez przyczyny. Kiedy pojazd zatrzymał się, to policjant od razu podbiegł do samochodu. Od kierowcy wyczuł alkohol i wyjął kluczki ze stacyjki. Na miejsce wezwał kolegów będących na służbie.

Badanie alkomatem wykazało, że 38-letni kierowca renaulta miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Zakazy te orzeczone zostały dożywotnio za wielokrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało mieszkaniec Łomży był również poszukiwany do odbycia kary 25 dni aresztu za popełnione wykroczenie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany.

Za  swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pomimo orzeczonego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony