Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci zatrzymani

Data publikacji 24.08.2023

Współpraca katowickich policjantów i pograniczników zaowocowała zatrzymaniem dwóch kurierów i osiemnastu nielegalnych imigrantów. Katowicka drogówka zatrzymała pojazd, w którym przewożono cudzoziemców. Przemytnik, który kierował busem, odpowie także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczorajszej nocy dyżurny katowickiej komendy Policji otrzymał informację od Straży Granicznej. Dotyczyła ona możliwości wjazdu na teren Katowic busa, przewożącego nielegalnych imigrantów. Mundurowi wytypowali jedną z potencjalnych tras przejazdu poszukiwanego samochodu dostawczego, która przebiegała przez Katowice. Dyżurny rozlokował patrole Policji w newralgicznych punktach miasta.

Po północy na ul. Pszczyńskiej patrol katowickiej drogówki zlokalizował poszukiwany pojazd i zatrzymał go. Policjanci sprawdzili przestrzeń ładunkową busa, która konstrukcyjnie przeznaczona była wyłącznie do przewozu towarów. W środku znajdowało się osiemnastu cudzoziemców. 

Podczas ustalania tożsamości osób okazało się, że 34-letni kierujący busem ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jego złamanie mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawą tą zajmą się kryminalni z komisariatu V w Katowicach.

Sprawą nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej oraz wyjaśnieniem organizacji całego przedsięwzięcia zajmą się natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej w Sosnowcu, którym policjanci przekazali wszystkie zatrzymane osoby.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta dokonującego kontroli drogowej
  • djęcie kolorowe przedstawia osoby w przestrzeni ładunkowej busa
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia osoby w pojeździe typu bus
Powrót na górę strony