Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny medal dla naszej policjantki

Data publikacji 25.08.2023

W Warce odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Klekot, policjantka z chorzowskiej „jedynki”. To kolejny sukces naszej mundurowej w tym roku.

Wyścig wystartował z rynku w Warce (woj. Mazowieckie) w niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku. Kolarze mieli do przejechania dystans 66 kilometrów. Już na samym początku rajdu zerwała się burza i bardzo silny wiatr. Zawodnicy musieli pokonywać zalane ulice z wodą sięgającą miejscami do połowy koła. Trasa była bardzo ciężka. Kilka niebezpiecznych zakrętów na mokrej kostce brukowej skończyło się dla niektórych uczestników kraksami.

Warunki atmosferyczne nie powstrzymały jednak naszej policjantki. Martyna Klekot zajęła pierwsze miejsce, stając na najwyższym stopni podium w swojej kategorii. Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, gdyż jak stwierdziła Martyna: „Ten wyścig był prawdziwą kolarską szkołą przetrwania”. Poza złotem z VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych nasza policjantka zdobyła w tym roku I miejsce na Mistrzostwach Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz III miejsce w klasyfikacji indywidualnej III Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych.

Martynie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zawodowych.

(KWP w Katowicach / sc)

  • Zdjęcie przedstawia zawodniczki na podium, obok stoją umundurowani policjanci
  • kobieta na podium rozmawia z umundurowanym policjantem
  • policjantka podczas zawodów
Powrót na górę strony