Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała złodzieja

Data publikacji 25.08.2023

Na wyróżnienie zasługuje postawa policjantki z komisariatu na toruńskim śródmieściu, która będąc w czasie wolnym od służby, pomogła w schwytaniu złodzieja. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji sierżant sztabowej Ilony Piotrowskiej kradzież nie pozostała bez konsekwencji. 41-letni mieszkaniec Torunia za swoje zachowanie musiał „słono” zapłacić.

W minioną środę (23.08.2023) w godzinach popołudniowych sierżant sztabowy Ilona Piotrowska, będąc w czasie wolnym od służby, poszła na zakupy do jednej z drogerii na terenie miasta. W trakcie pobytu w sklepie funkcjonariuszka zwróciła uwagę na mężczyznę, który zabrał z półki towar i pospiesznie skierował się w stronę wyjścia. W momencie, gdy nieuczciwy klient nie zatrzymał się przy kasach, pracownik ochrony obiektu próbował powstrzymać go przed opuszczeniem drogerii, ale bezskutecznie.

Policjantka bez chwili wahania ruszyła z pomocą, zatrzymała mężczyznę i wprowadziła go do jednego z pomieszczeń sklepu, a następnie powiadomiła dyżurnego śródmiejskiego komisariatu, który na miejsce wysłał patrol interwencyjny. Według jej oceny mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. W oczekiwaniu na mundurowych złodziej stawał się coraz bardziej agresywny, przestał wykonywać polecenia, ale szybko i skutecznie został obezwładniony przez policjantkę i ochronę sklepu.

Jak się okazało, zatrzymany 41-letni mieszkaniec Torunia ukradł perfumy. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszki produkty warte blisko 500 złotych zostały odzyskane, a złodziej trafił do policyjnego pomieszczenia dla zatrzymanych do wytrzeźwienia. Miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Wczoraj (24.08.2023) mundurowi ukarali mieszkańca Torunia mandatem karnym w kwocie 1100 złotych.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony