Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdniccy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków i zatrzymali ich właściciela

Data publikacji 28.08.2023

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który w miejscach swojego zamieszkania posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 11.5 kg narkotyków, wśród których była m.in. marihuana i amfetamina oraz 160 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne, dotarli do 33-latka, który w miejscu zamieszkania na terenie powiatu świdnickiego miał posiadać znaczne ilości narkotyków.

W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego mężczyzny, na strychu policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających w postaci suszu koloru brunatno-zielonego, który po przebadaniu na testerze narkotykowym okazał się marihuaną.

Policjanci w lodówce ujawnili także słoik z zawiniątkami białej zbrylonej substancji, która po przebadaniu okazała się amfetaminą.

Dalsze czynności pozwoliły na zabezpieczenie 160 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu, które uprawniane były na terenie ogródka warzywnego oraz pod  tunelem foliowym na terenie posesji.

Policjanci przeprowadzili czynności także pod drugim miejscem zamieszkania mężczyzny, gdzie również ujawnili kilkadziesiąt gramów narkotyków.

Łącznie zabezpieczono blisko 11.5 kg narkotyków oraz 160 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • słoiki z suszem marihuany
  • uprawa konopi
  • konopie indyjskie umieszczone w suszarkach
  • Susz konopi indyjskich znajdujący się w słoikach i skrzynkach
Powrót na górę strony