Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież, usiłowanie kradzieży i podpalenie samochodu. Policjanci zatrzymali 23-latka ze Słupska

Data publikacji 29.08.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, kradzieże z włamaniem i podpalenie samochodu. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili słupszczaninowi zarzuty za popełnione przestępstwa, które 23-latek miał popełnić w nocy z czwartku na piątek. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia słupscy policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieży samochodu, włamaniach do pojazdów i podpaleniu jednego z samochodów zaparkowanych na parkingach w centrum Słupska. Policjanci ustalili, że w nocy z czwartku na piątek 23-latek na jednym z parkingów, miał wybić szybę w zaparkowanym samochodzie, a następnie oblać go łatwopalną substancją i podpalić w wyniku czego powstały straty bliskie 20 tysięcy złotych. Następnie mężczyzna wszedł na teren ogrodzonej posesji, gdzie włamał się do trzech zaparkowanych samochodów i po uruchomieniu silnika w jednym z nich odjechał z parkingu. Chwilę później sprawca, jadąc skradzionym samochodem doprowadził do kolizji drogowej, porzucił pojazd i uciekł.

Mundurowi zabezpieczyli skradziony samochód na policyjnym parkingu, a na miejscach przestępstw wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zebrali szereg szczegółowych informacji, a zgromadzony w wyniku prowadzonych czynności materiał dowodowy doprowadził do ustalenia tożsamości i zatrzymania 23-letniego mężczyzny.

Słupszczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony