Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Data publikacji 29.08.2023

Sukcesem zakończyły się nocne poszukiwania 75-letniego mieszkańca Łańcuta. Wczoraj po południu senior wyszedł z domu i nie powrócił już do miejsca zamieszkania. Nad ranem starszy mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 roku po godz. 20.00, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 75-letniego mieszkańca Łańcuta. Około godz. 16.00, starszy mężczyzna wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie. Bliscy seniora sami rozpoczęli poszukiwania, a gdy nie przyniosły one rezultatu poprosili o pomoc policjantów. Jak wynikało z informacji przekazanych przez rodzinę, 75-latek może mieć problemy z powrotem do miejsca zamieszkania i potrzebować pomocy medycznej.

Na miejsce udali się policjanci, którzy po zapoznaniu z rysopisem zaginionego niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze sprawdzili potencjalne miejsca, gdzie mógł się udać zaginiony oraz okoliczne zarośla przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Do pomocy w akcji poszukiwawczej włączyło się również Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa.

Nad ranem w Rakszawie, 75-latka zauważyła jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wiedząc o trwających poszukiwaniach, kobieta telefonicznie poinformowała dyżurnego łańcuckiej komendy. Policjanci potwierdzili tożsamość wskazanego mężczyzny i przekazali 75-latka pod opiekę lekarzy.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony