Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na wolnym odzyskał skradziony rower

Data publikacji 29.08.2023

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczuczynie odzyskał rower, który został skradziony na terenie Grajewa. Podejrzanymi okazali się mieszkańcy powiatu augustowskiego, którzy wpadli na gorącym uczynku podczas próby kradzieży kolejnego roweru. 22-latek i 20-latka usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczuczynie odzyskał rower, który został skradziony na terenie Grajewa. W czasie wolnym od służby, gdy przejeżdżał jedną z osiedlowych ulic, zwrócił uwagę na osobowego opla. W bagażniku znajdowały się dwie hulajnogi elektryczne. Policjant wiedząc o kradzieżach rowerów oraz hulajnóg powiadomił kolegów z patrolu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 22-latek oraz jego 20-letnia wspólniczka szukali okazji do kradzieży kolejnych jednośladów. Jak się okazało hulajnogi znajdujące się w aucie pochodziły z kradzieży.

W wyniku przeprowadzonych czynności okazało się, że para ma związek z kradzieżami na terenie Grajewa i Suwałk. Po zatrzymaniu mieszkańcy powiatu augustowskiego usłyszeli siedem zarzutów kradzieży rowerów oraz hulajnóg. Właściciele wkrótce odzyskają swoje jednoślady, a podejrzani odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony