Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląski policjant mistrzem Wielkopolski

Data publikacji 30.08.2023

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji wzięli udział w "9. Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski". W biegu na 10 kilometrów sierż. sztab. Paweł Wylężek zajął I miejsce wśród mundurowych, a jego kolega z tej samej, VI kompanii - mł. asp. Damian Lorisz był jedenasty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę, w Rzgowie koło Konina. Podczas "9. Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski" nie zabrakło śląskiego akcentu, który, jak się później okazało, zdominował zawody. Na starcie biegu na 10 kilometrów stanęli dwaj policjanci z VI kompanii Oddziału Prewencji Policji w Katowicach sierżant sztabowy Paweł Wylężek oraz młodszy aspirant Damian Lorisz. Pierwszy z nich zakończył bieg z czasem 33 minut i 58 sekund, co dało mu I miejsce w kategorii mundurowej (34 uczestników) oraz II miejsce w kategorii open (119 uczestników). Drugi z policjantów przekroczył metę po 44 minutach i 17 sekundach, dzięki czemu był jedenasty wśród mundurowych i trzydziesty czwarty wśród wszystkich uczestników.

Paweł Wylężek ma na koncie setki startów w różnych zawodach biegowych, rozgrywanych na różnych dystansach od 5 do 42 kilometrów. Policjant osiąga wspaniałe rezultaty i często staje na najwyższym stopniu na podium. W swoim dorobku ma już wiele dyplomów oraz około stu pucharów.

Gratulujemy naszym kolegom zdobytych miejsc i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

(KWP w Katowicach / kp)

kolaż trzech zdjęć przdstawia zawodników na podium oraz zdobyte puchary

Powrót na górę strony