Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany w rękach policjantów. 53-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad kotem

Data publikacji 04.09.2023

Polkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności znęcania się nad kilkumiesięcznym kotem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad zwierzęciem znęcał się zatrzymany przez funkcjonariuszy 53-letni mieszkaniec gminy Przemków. W świetle zebranego przez policjantów materiału dowodowego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Niestety kiedy policjanci dotarli na miejsce interwencji, zwierzę leżało już z licznymi obrażeniami na ziemi, nie dając oznak życia.

Policjanci zostali powiadomieni o znęcaniu się nad zwierzęciem przez świadków zdarzenia. Zaniepokojeni mieszkańcy zauważyli jak pewien mężczyzna bił, kopał i rzucał o ziemię kilkumiesięcznym kotem. Przemkowscy policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia natychmiast zatrzymali 53-latka, po czym zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Niestety, w momencie podjęcia interwencji, dla zwierzęcia nie było już ratunku.

Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Głogowie, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego i wniosku prokuratury, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Teraz 53-latek będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony