Policyjne sukcesy na kolarskich trasach. 336 km najszybciej przejechała lubuska dzielnicowa

Data publikacji 05.09.2023

Zacięciem sportowym, determinacją i świetną kondycją wykazała się wschowska dzielnicowa sierżant Sandra Kowalczyk, która wystartowała w Maratonie Kolarskim „Od Świtu do Zmierzchu” w Miejskiej Górce. Wśród 479 zawodników, pokonując 336 kilometrów zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Udział również wzięła nasza kolarka z Komisariatu Policji w Sławie starsza posterunkowa Roksana Kąc, która zajęła wysokie siódme miejsce.

W minioną sobotę (2 września) w Miejskiej Górce w powiecie rawickim odbył się Maraton Kolarski „Od Świtu do Zmierzchu”. Tuż po godzinie 6 rano do rywalizacji na jednośladach wystartowało 476 zawodników, w tym sierżant Sandra Kowalczyk i starsza posterunkowa Roksana Kąc.

Sierżant Sandra Kowalczyk na co dzień pełni służbę jako dzielnicowa, a z zamiłowania jest sportsmenką. Trenując kolarstwo kolejny raz udowodniła, że swoim zacięciem i determinacją można połączyć życie prywatne z życiem zawodowym i osiągnąć kolejny już sukces. Tym razem w ciągu 10 godzin i 35 minut pokonała dystans 336 kilometrów, składający się z dwunastu 28 kilometrowych okrążeń.

Starsza posterunkowa Roksana Kąc na co dzień pełniąca służbę w Komisariacie Policji w Sławie również świetnie zaprezentowała się w maratonie i w 12 godzin pokonała 252 kilometry. To dało jej 7 miejsce wśród kobiet.

Gratulujemy naszym policyjnym kolarkom osiągniętych sukcesów sportowych i życzymy kolejnych!