Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego zarejestrowane przez kamerę

Data publikacji 06.09.2023

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Jabłoniu. Kierujący Volkswagenem na przejściu dla pieszych potrącił 17-latka. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę w samochodzie, a nagranie publikujemy ku przestrodze.

Wczoraj po godzinie 7:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu  pieszego przy ul. T. Kościuszki w Jabłoniu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 17-letek przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tam został potrącony przez Volkswagena Passata jadącego w kierunku ul. Zamoyskiego. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Zdarzenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym i przejściu dla pieszych - czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny.

Ujęcie z kamery pojazdu na którym widać potrąconego młodego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Nagranie pokazuje również, że pieszy wychodząc zza busa, który  bezpośrednio zaparkował za przejściem dla pieszych  nie rozejrzał się  będąc już  na przejściu dla pieszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie  należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów.

sierżant sztabowy Anna Borowik

Powrót na górę strony