Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Co mi zrobisz jak mnie złapiesz…”

Data publikacji 07.09.2023

„Co mi zrobisz jak mnie złapiesz…” – taki napis na ramce tablicy rejestracyjnej miał kierujący powiatu Nyskiego. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zamienił się miejscem z pasażerem. 18-latek zatrzymany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Ponadto młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W śodę, 6 września 2023 r. po godzinie 10:35 na ul. Piastowskiej w Nysie policjanci zauważyli, znanego im mężczyznę, który nie posiadał uprawnień, a kierował samochodem. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierujący chcąc uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscem z pasażerem. Policjanci skontrolowali kierującego. Okazało się, że ich przypuszczenia się potwierdziły.

Młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy oraz był pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Nysy miał  0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto poruszał się osobowym Fordem bez aktualnych badań technicznych. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu – narkotyków, mężczyźnie została pobrana krew do analizy. Teraz o losie 18-latka zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym , wodnym lub powietrznym podlega grzywnie karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony