Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ząbkowiccy policjanci wzięli udział w biegu „Ultra Wrocław 3 - Przegoń Raka”

Data publikacji 11.09.2023

Trójka policjantów z ząbkowickiej komendy powiatowej postanowiła swoje pasje zamienić w pomoc innym. Funkcjonariusze wzięli udział w biegu „Ultra Wrocław 3 - Przegoń Raka” organizowanym przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy, który odbył się 9 września br. Mundurowi z Ząbkowic Śląskich łącznie przebiegli w szczytnym celu ponad 200 kilometrów, w myśl hasła „pomaganie przez bieganie”. Aspirant Katarzyna Iwańciów, która na swoim koncie ma już niemałe biegowe sukcesy, pokonała dystans aż 118 km, co dało jej 2 miejsce w kategorii Open, a 1 w kategorii Kobiet. Gratulujemy!

W sobotę, 9 września od wczesnych godzin porannych, na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, rozpoczęła się trzecia edycja biegu „Ultra Wrocław - Przegoń Raka” organizowanego przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy. Spotkali się tam zarówno młodsi, jak i starsi pasjonaci biegania, którzy podczas 12-godzinnego biegu postanowili nie tylko zmierzyć się z dystansem ultra w miejskich warunkach, ale również promować profilaktykę nowotworową.

Asp. Katarzyna Iwańciów, asp. szt. Paweł Pitoń i sierż. szt. Barbara Deryło z ząbkowickiej komendy powiatowej chętnie włączyli się do akcji „pomaganie przez bieganie”. Trójka funkcjonariuszy w szczytnym celu pokonała łącznie ponad 200 kilometrów w pełnym słońcu i temperaturze blisko 30 stopni Celsjusza. Aspirant Katarzyna Iwańców, która na swoim koncie ma już kilka biegowych sukcesów, zajęła drugie miejsce w kategorii Open oraz pierwsze w kategorii Kobiet, pokonując dystans aż 118 kilometrów. Policjanci biegnąc po kilkadziesiąt kilometrów, nie tylko promowali profilaktykę nowotworową, ale również zdrowy tryb życia.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony