Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna, który uwierzył w szybki zysk inwestując w kryptowaluty, teraz liczy straty

Data publikacji 11.09.2023

Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń nadal trafiają się osoby, które ulegają oszustom, wierząc w obietnice szybkiego zarobku. Jeleniogórzanin uwierzył mężczyźnie podającego się za brokera, że zarobi inwestując w kryptowaluty. Oszust polecił pokrzywdzonemu zainstalować aplikację, za pomocą której z jego konta przelał gotówkę sobie. Okazało się, że pokrzywdzony zamiast zarobić stracił blisko 9 tysięcy złotych.

Oszuści wymyślają coraz to nowsze pomysły na wyłudzanie pieniędzy. Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przyjęli zawiadomienie w sprawie oszustwa. Mężczyzna, podszywając się pod brokera, przekonał mieszkańca Jeleniej Góry, że zarobi inwestując w kryptowaluty. Pokrzywdzony wpłacił depozyt, po czym oszust poinformował pokrzywdzonego, że pomoże mu wykonać wszystkie czynności. Warunkiem było zainstalowanie aplikacji, za pomocą której przestępca uzyskał dostęp do jego rachunku bankowego, z którego następnie przelał na inne konto pieniądze. Kiedy jeleniogórzanin zalogował się na swoje konto stwierdził brak blisko 9 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i obiecują osiągnięcie dużych zysków. Nie należy nikomu udostępniać danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej oraz nie należy udostępniać danych poufnych dotyczących kart płatniczych ani przesyłać skanów swojego dowodu osobistego. Policja przestrzega przed instalowaniem programów, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony