Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Karpacza odnaleźli mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie

Data publikacji 12.09.2023

Mundurowi z Komisariatu Policji w Karpaczu odnaleźli mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. 38-latek uciekł w gęste zarośla zaraz po tym, jak jego kolega uniemożliwił mu popełnienie samobójstwa. Mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariuszy w złym stanie psychicznym. Policjanci zapewnili mu opiekę, a następnie przekazali pod fachową opiekę lekarzy.

W miniony poniedziałek matka 38-latka powiadomiła policjantów z Karpacza o tym, że jej syn wyszedł wzburzony z domu i zagroził popełnieniem samobójstwa. Tego dramatycznego aktu niemal udało się mężczyźnie dopełnić, jednak, jak ustalili mundurowi, jego kolega w ostatniej chwili uniemożliwił mu odebranie sobie życia. Pomimo tego ten uciekł w pobliskie gęste zarośla.

Funkcjonariusze uzyskali rysopis znajdującego się w kryzysie 38-latka i w związku z zagrożeniem jego życia i zdrowia ruszyli na jego poszukiwanie. Niespełna dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia policjanci zauważyli potrzebującego pomocy mężczyznę. Był on w bardzo złym stanie psychicznym i potwierdził, że próbował odebrać sobie życie. 38-latek został otoczony przez funkcjonariuszy opieką, a następnie przekazany służbom medycznym.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony