Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawna akcja policjantów i uratowane ludzkie życie

Data publikacji 12.09.2023

Hasło #PomagamyiChronimy to nie tylko puste słowa. Tym razem tam gdzie była potrzebna natychmiastowa pomoc, jako pierwsi dotarli dzielnicowi. Na krawędzi mostu nad Odrą stał mężczyzna, który odgrażał się, że skoczy. Funkcjonariusze skutecznie przekonali go aby zmienił swoją decyzję. Następnie dzięki skoordynowanym działaniom policjantów i strażaków, udało się wciągnąć 57-latka na bezpieczną stronę. Najprawdopodobniej to właśnie zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła tragedii.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej budujące jednak są momenty służby, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi w potrzebie. I taka interwencja właśnie miała miejsce w minioną niedzielę (10.09) tuż po godzinie 11:00.

Wtedy do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało że mężczyzna chce się targnąć na własne życie. Cała ta sytuacja miała się dziać na moście w Krapkowicach, nad rzeką Odrą.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi. Tam zastali 57-latka, który stał na moście za barierkami i odgrażał się, że skoczy jeśli ktoś się do niego zbliży.

Mężczyzna był zdenerwowany i roztrzęsiony. Policjanci natychmiast podjęli negocjacje. Zaczęli go uspokajać i próbowali namówić go do przejścia na bezpieczną stronę barier. Młodszy aspirant Przemysław Kozłowski i sierżant Michał Cuch cały czas obserwowali sytuację i rozmawiając zbliżali się do mężczyzny. W końcu mundurowi przekonali go do współpracy. Udało się im podejść do niego i go przytrzymać. Następnie dzięki skoordynowanym działaniom policjantów i strażaków udało się wciągnąć 57-latka na bezpieczną stronę.

Dzięki dobrze poprowadzonej rozmowie i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy cała sytuacja zakończyła się dobrze, a mężczyźnie nic się nie stało. Mieszkaniec gminy Krapkowice trafił do szpitala a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy! W życiu każdy może mieć słabsze chwile. Przypominamy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję pod numerem 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje na stronie https://stopdepresji.pl

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony