Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci na XI Nocnym Maratonie dla Służb Mundurowych

Data publikacji 13.09.2023

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci uczestniczyli w XI Nocnym Maratonie z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków „Ryś”, którego organizatorem była Służba Więzienna. Odbył się on na trasach usytuowanych w okolicach Kątów Wrocławskich. Na wytyczonych trasach na uczestników czekało 9 punktów kontrolnych. W zawodach wystartowało ponad 100 biegaczy oraz około 100 rowerzystów. Jeleniogórscy policjanci zajęli 3 miejsce w klasyfikacji mundurowej.

W nocy z 9 na 10 września bieżącego roku w Kątach Wrocławskich odbył się XI Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków „Ryś”. Uczestnicy zawodów mierzyli się zarówno ze sobą, jak również ze swoimi słabościami, ponieważ trasa była naprawdę trudna i wymagająca.

W zawodach wystartowało ponad 100 biegaczy i około 100 rowerzystów. Drużyny składały się z trzech mundurowych, do przebiegnięcia w porze nocnej było około 42 km - przy założeniu bezbłędnej nawigacji w terenie. Zawody te weryfikowały praktyczne umiejętności posługiwania się kompasem oraz mapą w trudnych warunkach pogodowych, pod presją czasu i w sytuacji wzmożonego wysiłku. Na uczestników czekało 9 punktów kontrolnych, w których były do wykonania określone zadania, takiej jak: przeprawa pontonem przez rzekę, strzelanie z karabinka do celu, balansowanie na wąskiej elastycznej linie.

Drużyna „Na sygnale” składająca się z jeleniogórskich policjantów: asp.szt. Małgorzaty Hakke, asp. szt. Dariusza Gutowskiego, asp. szt. Sebastiana Kucia oraz podkom. Mai Majer (obecnie funkcjonariuszka KPP Lubań), zajęła trzecie miejsce wśród drużyn mundurowych biorących udział w zawodach.

Serdecznie gratulujemy policyjnej drużynie z Jeleniej Góry wspaniałego osiągnięcia wymagającego ogromnej determinacji i wysiłku. Życzymy kolejnych sukcesów.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Pora nocna. Uczestnicy maratonu w kamizelkach odblaskowych.
  • Puchar w rękach zdobywcy 3 miejsca
  • Dwie kobiety i dwóch mężczyzn pozuje do zdjęcia trzymając puchar
Powrót na górę strony