Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie bezpiecznie wrócić do domu

Data publikacji 14.09.2023

Tarnobrzescy policjanci pomogli 71-letniej kobiecie, która w środku nocy, wyszła z domu i się zgubiła. Mieszkanka osiedla Serbinów, szukając swojej działki, szła ruchliwą drogą w kierunku Mielca. Pomoc przyszła w porę, starsza kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, bardzo często decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które samotne, schorowane, nie mogły poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

W czwartek, 14 września 2023 roku o godz. 4.00, policjanci otrzymali informację, że ul. Wisłostrada w kierunku Mielca idzie starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikło, że piesza nie posiada elementów odblaskowych, jest mało widoczna na drodze i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo wczesnym rankiem było dość ciemno i panowała mgła.

Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon. Na drodze wojewódzkiej nr 871 zauważyli idącą kobietę. Policjanci ustalili jej tożsamość. Była nią 71-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Seniorka była dość zdezorientowana i przestraszona. Twierdziła, że wybrała się na działkę, lecz nie umiała określić jej położenia. Kobieta miała za sobą ponad 6 km wędrówki, była zmęczona i miała problemy z pamięcią.

Na szczęście stan zdrowia kobiety był dobry, nie wymagała wzywania służb ratowniczych. Mieszkanka Tarnobrzega została przekazana pod opiekę najbliższych.

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne, chore osoby, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony