Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawa dla zgorzeleckich seniorów - nie dali się oszukać

Data publikacji 15.09.2023

Przedwczoraj policjanci ze Zgorzelca otrzymali cztery zgłoszenia od mieszkańców o próbach oszustw. Seniorzy odebrali telefony od rzekomych „wnuczków” i „policjantów” z informacją o spowodowanym przez ich członków rodziny wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście, dzięki prowadzonym akcjom profilaktycznym, seniorzy byli świadomi zagrożenia i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.

Prowadzone akcje profilaktyczne skierowane do seniorów sprawiają, że coraz większa liczba mieszkańców  jest świadoma zagrożeń i nie daje się oszukać. Tak było przedwczoraj, gdy dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał cztery zgłoszenia od mieszkańców o próbie wyłudzenia od nich pieniędzy. Potencjalne ofiary otrzymywały telefony od rzekomych „wnuczków” lub „policjantów” z informacją o spowodowanym przez ich członków rodzin wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście wszyscy seniorzy wyczuli oszustwo i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.

Pamiętajmy, aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, należy zachować ostrożność w sytuacjach, gdy ktoś prosi nas o pieniądze, a po ich odbiór ma zgłosić się obca nam osoba. Upewnijmy się, czy rzeczywiście ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz Policji nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na wskazany rachunek bankowy.

Zwracamy się również do młodych ludzi, aby informowali swoich rodziców, dziadków, sąsiadów mieszkających samotnie jak działają oszuści i jak należy się zachować w podejrzanych sytuacjach.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony