Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza

Data publikacji 15.09.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, który wyszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Mężczyzny szukali policjanci z Suwałk. Już po godzinie od zgłoszenia mundurowi odnaleźli mężczyznę w lesie w gminie Raczki. Senior na szczęście nie potrzebował opieki medycznej i trafił pod opiekę bliskich.

Suwalscy policjanci, w piątek, 15 września 2023 roku po godz. 6.00, otrzymali informację o zaginięciu 70-latka, który wybrał się na grzyby. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wczoraj wyjechał z domu rowerem do lasu i do tej pory nie wrócił. Początkowo zaniepokojona rodzina samodzielnie próbowała go odnaleźć. Dziś rano poprosiła o pomoc policjantów. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po godzinie od zgłoszenia, policjanci z Posterunku Policji w Raczkach zauważył starszego mężczyznę na leśnej drodze w okolicy miejscowości Bakaniuk. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało i senior trafił pod opiekę bliskich.

Policjanci apelują, aby wybierając się na grzyby pamiętać o kilku zasadach:

  • Przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.
  • Określić kiedy zamierzamy wrócić.
  • Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób, w przypadku, gdy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić najbliższą jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej.
  • Należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią.
  • Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • Nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz podczas złej pogody.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony