Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy wodniacy uratowali topiącego się mężczyznę

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej, będąc w trakcie szkolenia na Brdzie, uratowali topiącego się mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, 41-latek został wyłowiony z wody i trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj (18.09.2023) trzech bydgoskich wodniaków – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski oraz st. post. Przemysław Madziński, podczas transportowania łodzi służbowej rzeką Brdą, niedaleko Mostu Kazimierza Wielkiego, zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody. Widząc to, natychmiast podjęli akcję ratunkową.

Policjanci wciągnęli na pokład łodzi 41-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Z uwagi na wyziębienie zapewnili mężczyźnie komfort termiczny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali bydgoszczanina do szpitala, aby przeprowadzić dalsze badania.

To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu w rejonie rzek i jezior.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • Policjant z uratowanym mężczyzną na łodzi
  • Policjanci pomagają wstać mężczyźnie, który jest owinięty w koc ratunkowy
  • ratownicy medyczni oraz policjanci rozmawiają z mężczyzną, w tle karetka pogotowia i stojący obok ratownik medyczny
Powrót na górę strony