Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali w warszawie 44-latkę poszukiwaną czterema listami gończymi

Data publikacji 19.09.2023

Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec wykonali szereg czynności, aby namierzyć ukrywającą się od dłuższego czasu 44-letnią oszustkę. Zaskoczona poranną "wizytą" policjantów kobieta została zatrzymana w swoim mieszkaniu na terenie Warszawy, gdy wychodziła do pracy. Była ona poszukiwana aż czterema listami gończymi wystawionymi w związku z kilkudziesięcioma oszustwami, których się dopuściła. Podejrzana, posługując się sfałszowanymi dokumentami, wyłudziła blisko 200 tys. złotych, zaciągając kredyty i pożyczki na szkodę wielu różnych podmiotów finansowych. Sądy we Wrocławiu oraz Piszu skazały ją w sumie na karę 5 lat pozbawienia wolności.

Gdy tylko policjanci pionu kryminalnego, a dokładnie z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z wrocławskiego komisariatu przy ul. Traugutta, ustalili, że poszukiwana aż czterema listami gończymi 44-latka przebywa w jednym z bloków na terenie Warszawy, bez zbędnej zwłoki pojechali na miejsce.

Zaskoczona sprawnie przeprowadzonymi działaniami i poranną "wizytą" funkcjonariuszy kobieta została zatrzymana, gdy rano wychodziła do pracy.

44-latka od dłuższego czasu ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce pobytu i nie ujawniając nikomu swojej prawdziwej tożsamości. Została ona bowiem skazana czterema prawomocnymi wyrokami przez sądy we Wrocławiu oraz Piszu za kilkadziesiąt oszustw polegających na wyłudzeniu kredytów od wielu instytucji finansowych. Na podstawie zasądzonych wyroków 44-latka będzie musiała odbyć karę 5 lat więzienia.

Oszustka, posługując się sfałszowanymi dokumentami, m.in. potwierdzającymi jej tożsamości oraz osiągane zarobki, wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych. Dodatkowo kobieta występuje w charakterze podejrzanej w kilku innych sprawach również dotyczących oszustw, wyłudzeń kredytów oraz kradzieży.

Zatrzymaną przewieziono do komisariatu na warszawskiej Białołęce, z którego, po przeprowadzonych z jej udziałem czynnościach, trafiła do aresztu śledczego. 

Realizacja tej sprawy oraz wiele innych tego rodzaju przeprowadzonych interwencji świadczą o tym, że ciężka praca i konsekwentne działania policjantów przynoszą zamierzone efekty, których rezultatem są zatrzymania kolejnych przestępców.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony