Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Likwidacja nielegalnej stacji paliw

Nielegalnie działającą stację paliw zlikwidowali policjanci z sekcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy w Sieradzu. W działaniach brali także udział strażacy, przedstawiciel nadzoru budowlanego, urzędu miar a także funkcjonariusze Urzędu Celnego w Łodzi.

Podczas przeszukania terenu w pobliskiej miejscowości zabezpieczono urządzenia do odbarwiania oleju opałowego wraz z oprzyrządowaniem, dokumentację finansowo-księgową, komputer, produkty ropopochodne w ilości 7250 litrów, w tym około 6.000 litrów oczyszczonego oleju, około 1.000 litrów oleju opałowego a także zbiorniki i pojazdy wykorzystywane do przestępczego procederu.

Do wyjaśnienia zatrzymano 43-letniego właściciela firmy, któremu zarzuca się, że nie posiadając koncesji na obrót paliwami ciekłymi ani koncesji na ich przechowywanie prowadził stację i wyłudził pieniądze uszczuplając należności podatkowe na co najmniej 41.000 złotych. Dodatkowo odpowie także za wprowadzenie do obrotu około 42 tys. litrów paliw ciekłych i substancji ropopochodnych pochodzących z nielegalnego procederu odbarwiania paliwa opałowego czym wyłudził na szkodę Skarbu Państwa nie mniej niż 215.000 złotych oraz za sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli ponad 5.000 złotych w gotówce a także samochód wartości 7.000 złotych należący do podejrzanego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Powrót na górę strony