Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka poszukiwana 19 listami gończymi, dwoma europejskim nakazami aresztowania oraz kilkudziesięcioma podstawami trafiła w ręce policjantów

Data publikacji 20.09.2023

Dzięki systematycznej, skrupulatnej i wnikliwej pracy puckiego kryminalnego, mundurowi z puckiej komendy zatrzymali 24-latnią oszustkę, która była poszukiwana 19 listami gończymi, 32 zarządzeniami oraz 2 europejskimi nakazami aresztowania. Mieszkanka powiatu puckiego, która ukrywała się również na terenie Niemiec. Została zatrzymana na terenie Gdyni. Kobieta, która oszukiwała na portalach aukcyjnych najbliższe kilka lat spędzi w więzieniu. Za oszustwa grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 19 września 2023 roku funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem osób, które uciekają przed odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwa, dzięki swojej pracy i wnikliwości zdobył informację o tym gdzie ukrywa się 24-letnia mieszkanka powiatu puckiego, poszukiwana aż 19 listami gończymi wydanymi przez sądy, 32 zarządzeniami i 2 europejskimi nakazami aresztowania m.in. za oszustwa, która od kilku lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalny z puckiej komendy, przez kilka miesięcy gromadził i weryfikował każdą informację, mogącą doprowadzić do ustalenia 24-letniej oszustki, która naciągała kupujących na internetowych portalach aukcyjnych. Funkcjonariusz we współpracy z niemieckimi organami ścigania wytypował miejsce, w którym mogłaby przebywać poszukiwana.

Wczoraj, popołudniu, na jednym z przystanków autobusowych na terenie Gdyni, kryminalni z Pucka zatrzymali 24-latkę, którą doprowadzili do komendy, a dziś do zakładu karnego, w którym odbędzie zasądzony wyrok, kilku lat pozbawienia wolności. Ponadto, wobec zatrzymanej prowadzone są inne postepowania na terenie całego kraju. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

  • policjant wysiada z radiowozou
  • policjant w środku pojazdu
Powrót na górę strony