Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podpalenie drzwi bazyliki

Data publikacji 22.09.2023

Wczoraj wieczorem dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie drzwi do miejscowej bazyliki. Badanie trzeźwości 38-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a materiały w jego sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 września 2023 roku około godziny 22.00. Świadkowie, którzy zauważyli płomienie na drzwiach wejściowych do bazyliki, natychmiast wezwali straż pożarną, która szybko ugasiła ogień, zapobiegając większym zniszczeniom.

Powiadomieni również o wszystkim policjanci, którzy przyjechali na miejsce, namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który przebywał w pobliżu i próbował uciec z miejsca podpalenia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że podpalił drzwi bazyliki. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Zebrane przez śledczych materiały, zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania w tej sprawie.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony