Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie otrzymał medal im. Andrzeja Struja

Aspirant Marcin Uszyński z Posterunku Policji w Drohiczynie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, otrzymał medal im. podkom. Andrzeja Struja. Funkcjonariusz zasłużył na takie wyróżnienie. Podczas służby z narażeniem własnego życie wszedł do palącego się domu i ugasił pożar. Podczas uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy.

Medal im. podkom. Andrzeja Struja jest szczególnym wyróżnieniem dla policjantów, którzy narazili własne życie, aby pomóc innym osobom. Do takiego bohaterskiego czynu przysłużył się dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie aspirant Marcin Uszyński, który widząc pożar w budynku, wybił szybę i przez okno wszedł do środka. Gaśnicą z radiowozu ugasił rozprzestrzeniający się ogień. Zaraz po tym, zatrzymał mężczyznę, który oblał benzyną wnętrze domu i je podpalił. Swoją postawą zasłużył na miano bohatera.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nasz kolega otrzymał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, medal im. podkom. Andrzeja Struja. Podczas uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony