Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mecz towarzyski reprezentacji polskiej Policji z Marcovią Marki z okazji 100-lecia powstania klubu

Data publikacji 25.09.2023

W niedzielę 24 września na obiektach sportowych klubu sportowego Marcovia Marki odbył się piknik rodzinny z okazji 100-lecia powstania klubu. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, a głównym punktem programu był towarzyski mecz pomiędzy drużyną Marcovii Marki a reprezentacją polskiej Policji.

Kibice, którzy licznie pojawili się na boisku przy ulicy Wspólnej nie mogli narzekać na brak emocji, ponieważ zobaczyli w tym dniu aż 10 strzelonych bramek. Ostatecznie Reprezentacja Polskiej Policji pokonała gospodarzy 7:3. Mecz jednak lepiej rozpoczęli gracze Marcovii, którzy w pierwszych minutach spotkania, po założeniu nieudanej pułapki ofsajdowej  przez policjantów wyszli na prowadzenie. Drużyna Policji podrażniona stratą bramki przejęła kontrolę na boisku i zaaplikowała rywalowi 7 bramek, których autorami byli: Kowalczyk, Stachlewski, Pacholski oraz Chrabąszcz i Orzechowski, którzy do bramki rywali trafiali dwukrotnie. Na szczególną uwagę zasługują trafienia kapitana Reprezentacji Policjantów Pacholskiego, który z odległości ok. 30 metrów od bramki oddał piękny strzał z półwoleja, który wylądował w okolicach okienka bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy, jak również trafienie Chrabąszcza, który techniczną podcinką przelobował bramkarza gospodarzy.

Pod koniec spotkania w szeregi policjantów wdarło się rozluźnienie i brak koncentracji w efekcie czego, gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki strzelając dwie bramki. Selekcjoner Andrzej Kuczyński na mecz z drużyną Marcovii powołał następujących zawodników: Mateusz Wronecki, Piotr Pacholski, Mateusz Stajer, Marcel Grot, Łukasz Matyśkiewicz, Piotr Nowak, Marcin Piotrowski, Łukasz Pierzyński, Krzysztof Stachlewski, Mateusz Orzechowski, Arkadiusz Kowalski, Michał Chrabąszcz, Arkadiusz Zalewski oraz Piotr Błędowski. Cieszy skuteczność w grze ofensywnej oraz forma mundurowych w kontekście wyzwań, jakie w najbliższym czasie stoją przed nimi. Mowa tu o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej halowej, który odbędą się w listopadzie w Holandii, gdzie reprezentacja wystąpi w dwóch kategoriach: open i +35, a także Mistrzostwach Świata Drużyn Policyjnych Piłki Nożnej 7-osobowej, które w grudniu odbędą się na Teneryfie. W Holandii zagrają również nasze funkcjonariuszki broniące tytułu trzeciej drużyn Świata z 2022 roku. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych policyjnych drużyn.

Z okazji 100-lecia powstania klubu MKS Marcovia Marki wszystkim sympatykom, działaczom i zawodnikom gratulujemy wspaniałego jubileuszu oraz życzymy sportowych sukcesów, awansów i pomyślności w realizacji planów i zamierzeń.

(KGP)

 • mężczyźni przebrani w stroje sportowe rozgrzewają się przed meczem na boisku
 • mężczyźni przebrani w stroje sportowe rozgrzewają się przed meczem na boisku, na środku stoi trener drużyny piłkarskiej
 • dwie drużyny w niebieskich i czerwonych koszulkach przed meczem
 • drużyny i sędziowie meczu wchodzą na boisko
 • drużyny i sędziowie meczu wchodzą na boisko
 • drużyny i sędziowie meczu wchodzą na boisko
 • trwający mecz piłki nożnej
 • trwający mecz piłki nożnej
 • trwający mecz piłki nożnej
 • trwający mecz piłki nożnej
 • trwający mecz piłki nożnej
 • drużyna piłkarska pozuje do zdjęcia
 • mężczyzna i kobieta rozdają medale uczestnikom turnieju
 • uczestnicy turnieju pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony