Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali maszynę budowlaną wartości 300 tys. zł. Dwie osoby tymczasowo aresztowane

Data publikacji 26.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej dzięki skutecznej pracy operacyjnej i śledczej, ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież ładowarki wartości 300 tys. zł. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty i już zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (22 września) funkcjonariusze iłowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży ładowarki teleskopowej o wartości 300 tys. zł z terenu tartaku w miejscowości Jankowa Żagańska. Skradziony pojazd miał poruszać się drogami leśnymi w stronę miejscowości Witoszyn. We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani policjanci. Na miejsku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyk. Natomiast mundurowi ruszyli w teren.

Dzięki błyskawicznie podjętym czynnościom stróże prawa na terenie kompleksu leśnego, zatrzymali dwie osoby 54 - letnią kobietę i  56 – letniego mężczyznę. Następnie w toku prowadzenia dalszym czynności procesowych policjanci szybko ustalili miejsce, gdzie ukryto skradziony sprzęt. Sprawcy schowali ładowarkę w lesie, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Odzyskane mienie w całości trafiło do pokrzywdzonego. Osoby zatrzymane zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych i usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem. W poniedziałek (25 września) Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Za popełnione przestępstwo kradzieży włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia

 

Opracował: młodszy aspirant Bartosz Kulej

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Odzyska na maszyna budowlana
  • Policjanci w miejscu ujawnienie skradzionej maszyny
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.07 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony