Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Głubczyc odznaczeni medalami im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja - uratowali życie 72-latka

Data publikacji 26.09.2023

Prezentujemy policjantów z Opolszczyzny odznaczonych medalami im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Głubczyccy funkcjonariusze z narażeniem własnego życia uratowali mężczyznę który utknął w centrum pożaru obiektów gospodarczych. Nie zastanawiając się ani chwili weszli na teren palącej się posesji. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

W trakcie patrolu policjanci wydziału kryminalnego w pewnym momencie na jednej z ulic Głubczyc zauważyli wydobywający się gęsty dym z terenu, gdzie znajdował się dom jednorodzinny. Nie zastanawiając się ani chwili ruszyli na pomoc.

Na terenie posesji zobaczyli palące się pomieszczenia gospodarcze, a w okolicy budynku mężczyznę który przez gęste zadymienie oraz wysoką temperaturę nie potrafił już wydostać się z obszaru objętego ogniem. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia pokonali ogrodzenie posesji, a następnie wynieśli 72-letniego mężczyznę w bezpieczne miejsce. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego Policjanci udzielili niezbędnej pomocy mężczyźnie. Szybko ustalili, że poza mężczyzną w budynku nikogo nie było.

Po przebadaniu, mężczyzna został zwolniony do domu. Szybka reakcja policjantów uratowała życie mężczyźnie. Obecna na miejscu Straż Pożarna opanowała ogień. Jak powiedzieli funkcjonariusze, szybkie powiadomienie nie dopuściło do rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie budynki.

  • minister Kamiński przypina medal policjantowi
  • komendant główny i minister stoją naprzeciwko 2 policjantów
  • zadymione pomieszczenia gospodarcze
Powrót na górę strony