Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przez brak świateł – przewoził 27 nielegalnych migrantów

Data publikacji 27.09.2023

Policjanci krapkowickiej drogówki podczas nadzoru autostrady A4, zatrzymali do kontroli busa, który poruszał się bez wymaganych świateł. Już po chwili okazało się, że kierujący nim 28-latek będzie miał dużo większe problemy niż tylko popełnione wykroczenie. Funkcjonariusze w przestrzeni ładunkowej pojazdu, ujawnili 27 obywateli Syrii, nielegalnie przebywających na terytorium Polski. Sprawą zajęli się już funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przejęli od policjantów obcokrajowców.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 września 2023 roku około godz. 7:30. Wtedy policjanci ruchu drogowego krapkowickiej komendy, pełniący służbę na autostradzie A4, zauważali dostawczego volkswagena, który poruszał się bez wymaganych świateł. W związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi sprowadzili pojazd w miejsce bezpieczne - na węzeł autostradowy w Krapkowicach. Tam przeprowadzili kontrolę drogową.

Jak się szybko okazało wykroczenie drogowe nie było jedynym przewinieniem jakiego dopuścił się 28-letni kierowca busa. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów, okazało się, że mężczyzna będzie miał jednak dużo większe problemy. Funkcjonariusze w przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawnili 27 cudzoziemców pochodzenia syryjskiego.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przeprowadzali kontrolę  legalności pobytu obcokrajowców na terenie Polski. Jak ustalili strażnicy, mężczyźni w wieku od 14 do 38 lat, przebywają na terytorium naszego kraju nielegalnie.

Kierujący pojazdem 28-letni obywatel Ukrainy oraz wszyscy Syryjczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonali z nimi dalsze czynności. Teraz odpowiedzą oni za przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom. 28-latek natomiast usłyszał już zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

(KWP w Opolu / sc)

  • radiowozy, policjanci i samochód typu bus na węźle autostradowym
  • radiowozy, policjanci i samochód typu bus na węźle autostradowym
  • radiowozy, autobus i bus straży granicznej pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach
Powrót na górę strony