Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili pomocy mężczyźnie

Data publikacji 29.09.2023

Jarosławscy policjanci udzielili pierwszej pomocy i zaopiekowali się 48-latkiem, aż do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Mężczyzna przebywał w opuszczonym budynku, do którego dostęp był utrudniony. Był zraniony i przeszedł atak epilepsji.

We wtorek, 26 września, przed godziną 14:00, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. 3 Maja w Jarosławiu, w rejonie, gdzie znajduje się opuszczony budynek, mężczyzna wzywa pomocy.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego. Kiedy mundurowi dojechali we wskazany rejon, zastali zgłaszającą. Z relacji kobiety wynikało, że gdy usłyszała wołanie o pomoc, udała się w rejon pustostanu, skąd dobiegał głos. Przez wybite okno zauważyła leżącego mężczyznę. Ponieważ sama nie była w stanie do niego dotrzeć, postanowiła wezwać pomoc.

Drzwi budynku były zamknięte, a przez okno funkcjonariusze zauważyli leżącego na stole mężczyznę. Podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że zranił się szkłem i przeszedł atak epilepsji. Był zdezorientowany oraz wycieńczony.

Wejście przez wybite okno było niemożliwe, dlatego mundurowi po obejściu budynku, zauważyli uchylone okno, przez które dostali się do środka. Dotarli do mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Drzwi wejściowe były zaryglowane, dlatego też na miejscu konieczna była pomoc strażaków, aby umożliwić wejście służbom medycznym.

48-latek trafił pod specjalistyczną opiekę. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu do odbycia zastępczej kary aresztu. Po opuszczeniu placówki medycznej trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony