Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mama przez przypadek zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Pomogli dolnośląscy policjanci

Data publikacji 29.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie pomogli kobiecie, która zatrzasnęła trzyletnie dziecko w samochodzie. Funkcjonariusze wybili boczną szybę. Na szczęście skończyło się na strachu i płaczu. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła w objęcia matki.

W środę, 27 września około godziny 14.00 dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety, która przekazała, że na jednym z parkingów w Ścinawie przez nieuwagę zatrzasnęła w aucie swoje trzyletnie dziecko, które wcześniej zapięła w fotelik bezpieczeństwa.

Na miejsce niezwłocznie skierowali się policjanci z miejscowego komisariatu. Mając na uwadze dobro dziecka, które z relacji zrozpaczonej matki w aucie przebywało już około 20 minut, a na zewnątrz temperatura wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, funkcjonariusze podjęli błyskawiczną decyzję o wybiciu szyby. Dziecku na szczęście nic się nie stało. Wystraszona dziewczynka cała i zdrowa mogła powrócić w objęcia swojej mamy.

Kiedy było już po wszystkim, funkcjonariusze ustalili przebieg sytuacji. Kobieta otworzyła auto i kluczyki położyła na fotelu. Po umieszczeniu córeczki w foteliku chciała usiąść za kierownicą samochodu. W tym momencie drzwi pojazdu zamknęły się, dodatkowo zatrzaśnięte przez centralny zamek. W środku zostało dziecko.

W tym przypadku doszło do przypadkowego zatrzaśnięcia dziecka w samochodzie. Pomimo zakończenia lata, na zewnątrz nadal są wysokie temperatury. Wczoraj w chwili zdarzenia było blisko 30 stopni Celsjusza.

Pamiętajmy, aby nawet na moment nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. Wnętrze samochodu rozgrzewa się bardzo szybko i panuje w nim temperatura znacznie wyższa niż ta na zewnątrz. Wyjście nawet na chwilę może narazić pozostawionego w aucie pasażera na utratę zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony