Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili szajkę złodziei okradających posesje

Data publikacji 29.09.2023

Mundurowi z Posterunku Policji w Zblewie współpracując z kryminalnymi ze Starogardu Gdańskiego i Kościerzyny rozbili grupę przestępczą okradającą posesje. Funkcjonariusze zatrzymali 4 mieszkańców powiatu kościerskiego w wieku od 25 do 45 lat, odzyskali prawie całe utracone w wyniku kradzieży mienie oraz przedstawili zarzuty podejrzanym.

W drugiej połowie września br. policjanci ze Zblewa otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących okradania prywatnych posesji. W wyniku popełnionych przestępstw mieszkańcy utracili mienie o łącznej wartości blisko 20 tys. zł. Sprawcy działali na terenie jednej z miejscowości w gminie Zblewo. Złodzieje ukradli między innymi quada, przyczepę typu laweta, 34 rolki siatki ogrodzeniowej, przewody elektryczne oraz żeliwny wkład i kominek z systemem rur.

Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi stróże prawa, którzy przeanalizowali zabezpieczony materiał dowodowy. Śledczy nawiązali również współpracę z kryminalnymi ze Starogardu Gdańskiego i Kościerzyny. Zebrane informacje i poczynione ustalenia pozwoliły mundurowym ze Zblewa na wytypowanie osób podejrzanych. Policjanci zatrzymali 4 mieszkańców powiatu kościerskiego w wieku od 25 do 45 lat. Trzech z nich usłyszało zarzut dotyczący kradzieży mienia, a czwarty odpowie za przestępstwo paserstwa. Funkcjonariusze odzyskali zdecydowaną większość ze skradzionych przedmiotów, w tym quada, lawetę oraz siatkę ogrodzeniową. O pozytywnym zakończeniu tej realizacji powiadomili na Facebooku sami pokrzywdzeni, którzy podziękowali policjantom za odzyskanie utraconego w wyniku kradzieży czterokołowca.

Obecnie mundurowi sprawdzają, czy zatrzymane osoby nie popełniły w przeszłości innych podobnych przestępstw. Za kradzież oraz paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony