Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji dla łamania prawa

Data publikacji 02.10.2023

Zamieszczone w Internecie nagranie pirata drogowego, który wyprzedza tuż przed przejściem dla pieszych, a następnie przejeżdża przez nie, pomimo czerwonego światła, trafiło w ręce pszczyńskich mundurowych. Policjanci ustalili kierowcę osobowego volvo. 56-latek nie uniknie konsekwencji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Policjanci stale monitorują aktywności w mediach społecznościowych, co jest często bogatym źródłem informacji. Tym razem pszczyńscy mundurowi natrafili na nagranie przedstawiające kierowcę osobowego volvo, który nie zważając na przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim względy bezpieczeństwa, wyprzedza pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, a następnie opuszcza skrzyżowanie skręcając w lewo podczas cyklu światła czerwonego. Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane komórce do spraw wykroczeń, której policjanci ustalili świadków, a następnie sprawcę powyższych wykroczeń. Mundurowi, na podstawie między innymi zabezpieczonego nagrania ustalili, że kierującym był 56-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna, za popełnienie rażących wykroczeń w ruchu drogowym, nie uniknie odpowiedzialności.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, nie tylko za nas samych i przewożone osoby, ale też za innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni na drodze i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowania innych kierowców, ponieważ w ten sposób możemy uchronić czyjeś zdrowie, a nawet życie. Jeśli jesteśmy świadkami niebezpiecznego zachowania, poinformujmy o tym fakcie odpowiednie służby.

(KWP w Katowicach / kc)

Film Zero tolerancji dla łamania prawa

Pobierz plik Zero tolerancji dla łamania prawa (format mp4 - rozmiar 3.16 MB)

Nagranie audio 54-779013.mp3

Pobierz plik 54-779013.mp3 (format mp3 - rozmiar 393.07 KB)

Powrót na górę strony