Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mysłowicki dzielnicowy Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Badmintonie

Data publikacji 02.10.2023

Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk z mysłowickiej komendy wywalczył złoty i dwa srebrne medale podczas XI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Nasz policjant okazał się najlepszy w grze singlowej, a w mikście i deblu zajął drugie miejsca wspólnie z koleżanką z KWP zs. w Radomiu i kolegą z KMP w Częstochowie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W miniony weekend w Suchedniowie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach udział wzięło blisko 100 uczestników, reprezentujących formacje: policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Zawody po raz kolejny okazały się bardzo udane dla policjanta z Mysłowic. Wśród tak licznej grupy, w grze singlowej w kategorii 40+, okazał się on bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. Trzydniowy turniej był bardzo wyczerpujący, ponieważ z roku na rok poziom sportowy zawodów jest coraz wyższy.

Nasz reprezentant zagrał także w grze deblowej ze swoim kolegą Grzegorzem Maciejewskim z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz w mikście z koleżanką Aleksandrą Osiecką z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Oba policyjne duety przegrały swoje mecze dopiero w finałach kategorii wiekowej 36-45 lat, kończąc zawody na drugim stopniu podium,

Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk jest dzielnicowym w dzielnicy Janów, osiedle Chopina. W czasie wolnym zawsze znajduje czas na ulubiony sport i systematyczny trening. Swoją miłością do badmintona próbuje również zarazić dzieci i młodzież.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Katowicach / kp)

  • baner XI Mistrzostw Policji Służb Mundurowych w Badmintonie. Na banerze znajdują się loga sponsorów oraz herb gminy Suchedniów
  • trzy medale leżące na podłodze
  • zawodnicy w trakcie meczu badmintona na hali sportowej
  • zawodnicy w trakcie meczu badmintona na hali sportowej
  • zawodnicy w trakcie meczu badmintona na hali sportowej
  • trzech zawodników z medalami wiszącymi na szyi
  • zawodnicy na podium
  • zawodnicy na podium
  • zawodnicy na podium
Powrót na górę strony