Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże aut usłyszeli zarzuty i trafili za kraty

Data publikacji 03.10.2023

Policjanci kryminalni ze Szczytna, przy współpracy z prokuraturą zakończyli śledztwo w sprawie kradzieży 5 samochodów, części samochodowych oraz paserstw. Sprawcy tych przestępstw działali od grudnia 2021 roku do marca 2022 roku. Akt oskarżenia objął 10 podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty, a niektórzy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zakończyli śledztwo w sprawie popełnionych od grudnia 2021 roku do marca 2022 roku kilkudziesięciu przestępstw przeciwko mieniu, w tym głównie kradzieży z włamaniem do pojazdów osobowych, kradzieży części samochodowych oraz paserstw. Sprawcy działali na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego oraz warmińsko-mazurskiego. Akt oskarżenia objął aż 10 podejrzanych.

W niedzielę (23.01.2022) z terenu parkingu przy ulicy Piłsudskiego w Szczytnie trzej mężczyźni ukradli samochód marki mazda. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych szczycieńscy kryminalni ustalili dane dwóch sprawców, którzy zostali zatrzymani w marcu 2022 roku na terenie województwa łódzkiego. Wówczas mężczyźni dokonywali demontażu oraz kradzieży kół od pojazdów. W zatrzymaniu 23- i 32-latka udział brali również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze ustalili, że ci sami sprawcy dokonali kradzieży jeszcze 3 pojazdów z terenu województwa mazowieckiego oraz 1 pojazdu z terenu województwa lubelskiego. Łącznie mężczyźni ukradli 5 samochodów. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie personaliów wszystkich osób zajmujących się kradzieżami pojazdów, części samochodowych oraz pasterstw.

W ramach prowadzonego postępowania i ścisłej współpracy z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie działania podjęte przez szczycieńskich policjantów doprowadziły do zebrania obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie zarzutów sprawcom kradzieży pojazdów, części samochodowych oraz paserstw. Ustalonych zostało 10 sprawców w wieku od 23 do 51 lat, w tym jedna kobieta. Z tego grona 8 osób zostało zatrzymanych, a wobec 7 zastosowano środki zapobiegawcze, w tym tymczasowe aresztowania oraz dozory policyjne.

Sprawcy usłyszeli łącznie 51 zarzutów, w tym między innymi kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz paserstwa. Do sądu trafi wkrótce akt oskarżenia.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony