Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 21-letniego mężczyzny

Data publikacji 03.10.2023

Podczas służby nigdy nie wiadomo, z jakimi zadaniami przyjdzie się nam mierzyć. Policjanci doprowadzali do komendy osobę poszukiwaną do odbycia kary więzienia. W drodze zauważyli, jak za barierą mostu stoi młody mężczyzna. W takiej sytuacji trzeba podejmować szybkie i konieczne decyzje. Zobaczcie nagranie z policyjnej kamery nasobnej. Ta dramatyczna interwencja zakończyła się dobrze. Przypominamy, że nie musisz być sam w kryzysie. Sięgnij po pomoc pod numerem 116 123.

29 września policjanci z Nysy podjęli interwencję wobec grupy awanturujących się osób na jednej z ulic w centrum Nysy. Okazało się, że wśród nich jest 49-letnia mieszkanka Wrocławia. Za kobietą sąd wydał List Gończy. Została zatrzymana i policjanci pojechali z nią na komendę. Następnego dnia miała trafić prosto do zakładu karnego. Okazało się jednak, że doprowadzenie zostało gwałtownie przerwane na jednym z mostów w Nysie.

Podczas doprowadzenie policjanci zauważyli za barierą mostu młodego mężczyznę. Sytuacje wyglądała na bardzo poważną. Policjanci podjęli decyzję, by natychmiast ruszyć z pomocą. 21-latek był wyraźnie podłamany. W pewnym momencie chciał skoczyć do rzeki płynącej pod mostem. Wówczas obecność policjantów była kluczowa. W tej sytuacji wszystko skończył się dobrze. Młody mężczyzna został uratowany i trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Film pomoc.mp4

Pobierz plik pomoc.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony