Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek usłyszał ponad 350 zarzutów, oszukał prawie 100 osób

Data publikacji 04.10.2023

Suwalscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przerwali przestępczy proceder 19-latkowi. W efekcie współpracy śledczych z prokuraturą suwalczanin usłyszał 354 zarzuty, między innymi podszywania się pod inne osoby, prania brudnych pieniędzy i oszustwa. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przestępcza działalność podejrzanego trwała od października 2021 roku do końca maja 2022 roku. Na internetowych portalach handlowych oferował różne przedmioty do sprzedaży, których w rzeczywistości nie posiadał. Jakby tego było mało mieszkaniec Suwałk, podszywając się pod inne osoby, zakładał internetowe konta bankowe. Pokrzywdzeni zainteresowani zakupem: telefonów, laptopów, konsoli i gier komputerowych wpłacali na podane konta zaliczki. Prosił też o zdjęcia dowodów osobistych lub kart kredytowych w celu potwierdzenia tożsamości. Po wpłaceniu pieniędzy na wskazane konta bankowe kontakt z oferentem sie urywał. Podejrzany na dane pokrzywdzonych zaciągał pożyczki.

Policjantka suwalskiej komendy wpadła na trop młodzieńca pracując nad sprawą innego oszustwa. W tej sprawie policjanci przesłuchali kilkuset świadków. Ustalili niemal 100 osób zamieszkujących w całym kraju, którzy padli ofiarą przestępczej działalności mężczyzny. W Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach 19-latek usłyszał w sumie 354 zarzuty: między innymi podszywania się pod inne osoby, prania brudnych pieniędzy i oszustwa. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kc)

Powrót na górę strony