Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca wiozący dzieci do szkoły przekroczył prędkość o 31 km/h

Data publikacji 05.10.2023

800 złotych mandatu i 9 punktów karnych – to wynik kontroli prędkości autobusu przeprowadzonej przez policjantów z malborskiej drogówki w Krzyżanowie. 40-letni kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 81 km/h. Mężczyzna wprawił w osłupienie funkcjonariuszy, kiedy okazało się, że wiezie dzieci na zajęcia do szkoły.

W środę rano (4.10.2023) policjanci malborskiej drogówki na drogach powiatu malborskiego prowadzili akcję „Trzeźwość”. Działania mundurowych ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas akcji funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 572 kierowców – wszyscy byli trzeźwi. Policjanci sprawdzali również jak kierujący stosują się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza do obowiązujących ograniczeń prędkości. Parę minut po godzinie 7.00 w Krzyżanowie mundurowi dokonali pomiaru prędkości autobusu. Kierujący tym pojazdem jechał w terenie zabudowanym z prędkością 81 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość 50 km/h o 31 km/h. 40-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego tłumaczył, że śpieszył się, bo wiózł dzieci do szkoły! Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 800 złotych i 9 punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz przypominają  o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego.
(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony