Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnej napaści zatrzymani przez Policję

Data publikacji 09.10.2023

Kilka godzin zajęło policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawców zdarzenia, do jakiego doszło w czwartkowe popołudnie na głównej ulicy Leska. Z jadącego samochodu, z broni pneumatycznej ostrzelali samochód 21-letniego mieszkańca powiatu leskiego, następnie w zatrzymanym pojeździe wybili szybę i zaatakowali jego kierowcę nożem. Wobec dwóch agresorów, mieszkańców Sanoka w wieku 21 i 27 lat, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 17.00. Samochód osobowy marki BMW, którym jechało troje młodych ludzi, w pobliżu leskiego ronda został ostrzelany z broni pneumatycznej z jadącego z naprzeciwka osobowego mercedesa. Kierowca zaatakowanego pojazdu próbował uciekać, był jednak ścigany przez drugi pojazd, i po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymany. Jadący mercedesem zamaskowani mężczyźni wybili szybę kierowcy BMW i zaatakowali go nożem, zadając kilka ciosów, po czym odjechali w stronę Sanoka. Zaatakowany 21-letni mieszkaniec powiatu leskiego otrzymał pomoc w leskim szpitalu, na szczęście okazało się, że jego obrażenia nie zagrażają życiu.

W wyniku czynności policyjnych funkcjonariusze już w nocy z czwartku na piątek ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn mających związek ze zdarzeniem. Wszyscy to mieszkańcy Sanoka. Trzech z nich - 21, 27 i 29-latek jechali mercedesem i brali udział w ataku. Czwarty, 28-latek, udzielał w nocy schronienia jednemu z napastników. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego w domu znaczne ilości środków odurzających.

W piątek wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich za narażenie zaatakowanego 21-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dwaj pozostali również usłyszeli zarzuty, m.in. posiadania znacznych ilości środków odurzających.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony