Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Babciu schowasz mi pudełko?

Data publikacji 10.10.2023

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali 3 osoby posiadające narkotyki. Jednemu z mężczyzn policjanci udowodnili, uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Blisko 12 kg narkotyków ukrytych było w mieszkaniu babci jednego z przestępców i na półkach w piwnicy, zamiast słoików z powidłami.

Doskonałe rozpracowanie pozyskiwanych informacji, doprowadziło policjantów Wydziału Kryminalnego mokotowskiej komendy do ustalenia i zatrzymania 2 mężczyzn i kobiety, którzy łącznie posiadali blisko 12 kg narkotyków. Obserwacja i skuteczne rozpoznanie zawiodło policjantów do warszawskiej kawiarni, w której niczego niespodziewający się przyjaciele miło spędzali wspólnie czas.

Po zgromadzeniu mocnego materiału dowodowego policjanci dynamicznie podjęli czynności służbowe wobec trójki przyjaciół. Działania kryminalnych były strzałem w dziesiątkę. Przy każdym z nich zabezpieczono marihuanę. 34-latek, oprócz środków odurzających, posiadał przy sobie znaczną ilość gotówki. Policjanci przewieźli mężczyznę do mieszkania jego babci, ponieważ jak wynikało z ustaleń, z dużym prawdopodobieństwem ukrył tam znaczną ilość narkotyków przeznaczonych do sprzedaży.

I tym razem funkcjonariusze się nie mylili. W jednym z pokoi babcinego mieszkania „kochany wnunio” ukrył kilkanaście kilogramów narkotyków w postaci marihuany i mefedronu. Resztę schował w babcinej piwnicy na półkach, z których wcześniej usunął słoiki z powidłami. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych używek oszacowana została wstępnie na kwotę około 613 000 złotych.

Dotarcie i rozszyfrowanie działań przestępczych zajęło kryminalnym trochę czasu, ale było warto. Policjanci Wydziału Kryminalnego udaremnili wprowadzenie na rynek kilkunastu kilogramów narkotyków i zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 43 150 złotych oraz 1200 euro.

Za swoje gangsterskie procedery dwoje zatrzymanych usłyszało zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa - Mokotów w Warszawie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu „kochanego wnunia” – trzeciego ze sprawców. Został mu także przedstawiony zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Swój „wolny czas” może teraz planować w więzieniu nawet przez najbliższe 12 lat.

(KSP)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.23 MB)

Powrót na górę strony