Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden magazyn, miliony papierosów

Data publikacji 11.10.2023

Funkcjonariusze CBŚP i KAS przejęli ponad 6,5 mln sztuk papierosów, wartych ponad 5 mln zł. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 7 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu-Skarbowego w Warszawie (KAS) przeprowadzili działania na jednej z posesji w powiecie wyszkowskim, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie przejęto podczas akcji ponad 6,5 mln sztuk papierosów, wartych ponad 5 mln zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalne papierosy najprawdopodobniej pochodziły z przemytu z terenu Białorusi i miały być wprowadzone do obrotu na terenie Mazowsza. 

W wyniku podjętej akcji został zatrzymany 38–letni mężczyzna, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Wyszkowie przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. Dalsze czynności w sprawie wykonuje Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. 

Materiał filmowy: CBŚP; materiał zdjęciowy: KAS; muzyka: Universal Production Music
  • funkcjonariusze i przejęte papiersoy
  • funkcjonariusze i przejęte papiersoy
  • funkcjonariusze i przejęte papiersoy
  • funkcjonariusze i przejęte papiersoy
Powrót na górę strony