Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna uratowany przez policjantów. Ściągnęli go z barierki mostu

Data publikacji 11.10.2023

Natychmiastowa decyzja policjantów uratowała życie młodego mężczyzny, który jedną nogą był już poza barierkami mostu. Funkcjonariusze gorzowskiej komendy dzięki profesjonalnemu działaniu, zapobiegli tragedii. Tu nie było miejsca na jakikolwiek błąd. Do czasu przyjazdu mundurowych ważną role odegrał przechodzień, który rozmawiał z mężczyzną.

Policjanci gorzowskiej komendy o zagrożeniu życia młodego mężczyzny dowiedzieli się w poniedziałek (9 października) przed godziną 23. Po otrzymaniu zgłoszenia wiedzieli, że trzeba działać szybko i bezbłędnie. Z przekazanych informacji wynikało bowiem, że mężczyzna może zdecydować się na desperacki krok. Policjanci przyjęli więc odpowiednią taktykę. Namierzyli 23-latka, który siedział na barierce Mostu Staromiejskiego i rozmawiał z przechodniem. Policjanci gorzowskiej patrolówki, sierżant Kacper Grad oraz posterunkowy Wojciech Szczecina, zachowali zimną krew. Wykorzystali odpowiedni moment i uratowali 23-latka. Sierżant Kacper Grad podbiegł do mężczyzny, chwycił go i bezpiecznie ściągnął z barierki. Był wtedy czas na to, by spokojnie z młodym człowiekiem porozmawiać.

Nie pierwszy raz policjanci gorzowskiej komendy udowadniają, że są skuteczni. Ich akcje ratują życie ludziom, którzy w trudnych chwilach podejmują decyzję o desperackim kroku. Działanie mundurowych to także rozmowa, której te osoby bardzo często potrzebują.

 

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

 

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.

- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

- 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 


komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony