Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radiowozem do szpitala dla ratowania życia i zdrowia

Data publikacji 13.10.2023

Dyżurni komendy w Wałczu otrzymali powiadomienie o wypadku w miejscu pracy, w którym pokrzywdzony został 64-letni mężczyzna. Pierwsi na miejscu byli policjanci z posterunku w Człopie. Z uwagi na zagrożenie życia przetransportowali rannego do szpitala.

Przed godziną 12.00 dyżurny jednostki policji w Wałczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku w miejscu pracy, w którym mężczyzna podczas obsługi tokarki doznał amputacji czterech palców dłoni. Kiedy na miejsce zdarzenia przybyli policjanci  pokrzywdzony  był już opatrywany przez pracowników zakładu.

Z uwagi na złe samopoczucie i silne krwawienie z rany, st. sierż. Daniel Hibner wraz z sierż. Łukaszem Medolińskim podjęli decyzję o transporcie mężczyzny do szpitala w Wałczu policyjnym radiowozem. Liczyła się każda sekunda. Zachodziła realna obawa o życie i zdrowie mężczyzny, który się wykrwawiał, a natychmiastowy przyjazd karetki pogotowia nie był możliwy.

Powiadamiając o nadzwyczajnej sytuacji dyżurnego wałeckiej komendy, pojechali na sygnałach do szpitalnej izby przyjęć. Funkcjonariusze zabezpieczyli również amputowane palce. 64-latek w szybkim tempie trafił pod opiekę lekarzy oddziału ortopedycznego.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony