Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci zatrzymani w Wiśle

Data publikacji 13.10.2023

Policjanci z Wisły, przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali dzisiaj fiata ducato, w którego przestrzeni ładunkowej przewożone były 22 osoby. To kolejne na przestrzeni ostatniego tygodnia wspólne działania Policji i Straży Granicznej, które doprowadziły do zatrzymania nielegalnych imigrantów. Wszystkie osoby, które nielegalnie przekroczyły naszą granicę, zostały przekazane strażnikom granicznym.

Dzisiaj około godziny 4.20 wiślańscy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali w Wiśle na ul. Głębce do kontroli dostawczego fiata ducato na austriackich numerach rejestracyjnych. Kierujący samochodem 22-letni obywatel Rumunii przewoził w przestrzeni ładunkowej samochodu 22 osoby - 20 mężczyzn oraz dwie kobiety.

Żadna z przewożonych osób nie posiadała przy sobie dokumentu tożsamości ani żadnego innego dowodu potwierdzającego ich legalny pobyt na terytorium Polski. Tak jak w poprzednich sytuacjach, osoby te, w związku z nielegalnym pobytem na terenie naszego kraju, zostały zatrzymane i przekazane funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony