Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali krew dla kolegi - funkcjonariusza Policji

Data publikacji 13.10.2023

Autokar Kadra oraz słuchacze i studenci Akademii Policji w Szczytnie łączą siły, aby wesprzeć naszego kolegę – funkcjonariusza Policji – w jego trudnej walce z chorobą. Dziś, 13 października br., odbyła się akcja krwiodawstwa, która zgromadziła liczne grono uczestników gotowych oddać krew dla niego.

Dyżurny Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji w Łochowie Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie niedawno stanął w obliczu ciężkiej choroby, która wymaga licznych transfuzji krwi. Jego przełożeni i przyjaciele zainicjowali dzisiejszą akcję, aby wspólnie wesprzeć go w walce o zdrowie.

Dla wielu słuchaczy i studentów APwSz to była pierwsza okazja, aby stać się krwiodawcą. Atmosfera w Uczelni była napełniona determinacją i współczuciem. Młodzi ludzie zgłosili się ochoczo, aby oddać krew i podzielić się tym cennym darem życia.

Akcja krwiodawstwa to nie tylko wyraz wsparcia dla naszego kolegi, ale także szansa nauczenia się wartości solidarności i pomocy potrzebującym. Dzięki hojności słuchaczy oraz personelu Uczelni udało się zebrać blisko 12 litrów krwi, która zostanie przekazana Instytutowi Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie i innym pacjentom w potrzebie.

Życzymy naszemu koledze szybkiego powrotu do zdrowia i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji. To wzruszający przykład tego, jak wspólnota uczelniana potrafi stanąć razem w trudnych chwilach i działać na rzecz dobra drugiego człowieka. Solidarność i empatia są wartościami, które kształtują naszą młodzież i dają nadzieję na lepszą przyszłość.

(Akademia Policji w Szczytnie)

Powrót na górę strony