Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne zachowanie 30-latki mogło skończyć się dla niej tragicznie

Data publikacji 17.10.2023

Przyjechała na parking jednego z marketów, pomimo iż nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Nie to jednak najbardziej zaskoczyło interweniujących policjantów. Kobieta pozostawiła bowiem kluczyki w aucie, a jej trzyletni syn, gdy przeskoczył na przednie siedzenie, uruchomił samochód i potrącił ją. Było o włos od tragedii. Na szczęście 30-latka doznała niegroźnych dla jej życia obrażeń ciała.

Tej niebezpiecznej dla zdrowia i życia sytuacji można było uniknąć, gdyby 30-letnia wałbrzyszanka, która nie posiadała uprawnień do kierowania, po prostu nie wsiadła za kierownicę pojazdu i nie przyjechała na parking przy ul. Długiej w Wałbrzychu.

Kiedy kobieta znajdowała się obok samochodu, przebywający w pojeździe trzylatek przeskoczył na siedzenie kierowcy i przekręcił kluczyk włożony w stacyjkę. W tym momencie auto gwałtownie ruszyło do przodu i prawą stroną przygniotło 30-latkę do barierki znajdującej się przy latarni parkingowej.

Policjanci byli w wielkim szoku, kiedy słuchali tłumaczeń nieodpowiedzialnej wałbrzyszanki. Ostatecznie sporządzili dokumentację procesową z tego zdarzenia. O losie kobiety zdecyduje teraz sąd.

Przy okazji tego zdarzenia przypominamy, że każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa, a jeżeli nie posiadamy uprawnień, po prostu nie wsiadajmy "za kółko".

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • czarny samochód, obok radiowozu policyjnego
  • czarny samochód, za nim stoi karetka pogotowia
  • czarny samochód
Powrót na górę strony