Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Emerytowany policjant zatrzymał nietrzeźwą kobietę, która wiozła małe dziecko

Data publikacji 18.10.2023

Styl jazdy kierującego audi zwrócił uwagę emerytowanego policjanta, który mając podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę. Za kierownicą audi siedziała nietrzeźwa kobieta, która miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna matka wiozła w aucie małe dziecko.

We wtorek (17.10.2023) dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Jak się wynika z policyjnych ustaleń, od Radomia w kierunku Zwolenia jechał emerytowany policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zwrócił uwagę na audi i styl jazdy kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Podejrzewał, że osoba kierująca tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Dlatego szybko uniemożliwił dalszą jazdę, jak się okazało 37-letniej kierującej. Były oficer dyżurny radomskiej komendy wezwał na miejsce mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety i badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialna kobieta w aucie wiozła niespełna roczne dziecko. 37-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjant, pomimo że odszedł na emeryturę to swoją postawą udowadnia, że nadal czuwa nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony